Başkan adaylığına yeşil ışık

Ve futbol kamuoyunun merakla beklediği o an geldi. Şimdi söz sırası Mehmet Ali Aydınlar'da... Aydınlar yaklaşık 1 yıllık sessizliğinin ardından ilk kez yarın sahneye çıkacak.


Sürecin başından bu yana başta F.Bahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım olmak üzere sarı-lacivertli yöneticilerin hemen hemen her fırsatta ağır suçlamalarına ve iddialarına hedef olan ancak TFF ve UEFA'daki yargılama sürecinin devam etmesinden dolayı hakkında ortaya atılan iddialara cevap vermeyen Aydınlar yarın adeta bir konuşacak pir konuşacak...

İşte o tarihi toplantıda öne çıkacak bazı çarpıcı detaylar.

BELGELER, TAAHÜTNAMELER, İMZALAR...
F.Bahçe yönetiminin son dönemlerde yeni moda basın bilgilendirme toplantısına gönderme yaparcasına "Seçmece değil herkese açık" gerçekleştirilecek olan bu basın toplantısının formatı alışagelmişden biraz farklı olacak.

Four Seasons Bosphorus Otel'de saat 11.00'de sahnaye çıkacak olan Mehmet Ali Aydınlar yaklaşık yarım saati geçmeyecek şekilde bir açıklama ile toplantıya giriş yapacak. Aydınlar bu açıklama sırasında ekrana F.Bahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın 14 şubat 2012 tarihinde yaptığı yazılı açıklama ve yine 14 eylül 2012 tarihinde ntvspor'daki açıklamalarını barkovizyona yansıtarak bir taraftan Yıldırım'ın açıklamalarını oynatarak diğer taraftan bu iddialara cevap verecek. Tabii Aydınlar yine cevabı verirken de barkovizyonu kullanarak tarihi belgeleri ekrana yansıtacak. Aydınlar bugüne kadar daha gün yüzüne çıkmamış ıslak imzalı kritik 10 dolayındaki belgeyi ilk kez ortaya koyacak. Ve bu belgelerle kafalardaki bir çok soruyu aydınlatmış olacak. Belki de ortaya yeni gündem maddeleri çıkmasına neden olacak. Bu belgeler içinde yer alan federasyona ve UEFA'ya verilen taahütnamelerde F.Bahçe yöneticilerine ait imzaların altı çizilecek.

Bir taraftan "oynat bakalım" diyerek Aziz Yıldırım ve beraberindeki yöneticilerin açıklamalarını ekrana getirerek hafızaları tazeleyecek olan Aydınlar, yazılı açıklama ve ilgili belgelerin fotokopisini de basın mensuplarına dağıtacak.

Aydınlar'ın açıklayacağı ve ilk kez kamuoyu ile paylaşacağı bu belgelerdeki imzaların çoğunluğunun Ali Koç ve Nihat Özdemir'e ait olması bu isimle ilgili başkanlık sürecini de direkt olarak etkileyecek.

Aydınlar'ın basın toplantısının çıkış noktası Aziz Yıldırım'ın kendisiyle ilgili 14 şubat 2012 günü avukatı aracılığı ile cezaevindeyken yaptığı "Sözüm sanadır Aydınlar" başlıklı yazısındaki suçlama ve iddialarına cevabı olacak. Aydınlar burada kendisiyle ilgili iddialara tek tek cevap verecek. Aydınlar özellikle bu açıklamada yer alan voleybol şübesiyle ilgili de yine Yıldırım'ın iddialarını belgeleriyle çürütmeye çalışacak.

135 MİLYON EURO TALEBİ
Yaklaşık 20 ile 30 dakika arasında sürmesi planlanan ilk sunumdan sonra soru cevap kısmına geçecek olan Aydınlar'ın bu toplantıda gündeme getireceği üçüncü konu da 3 yıllık menden dolayı kulübün gördüğü zararın görevdeki yöneticiler tarafından ödenmesinin talebi olacak. Aydınlar burada F.Bahçe'nin 1 yıllık menden dolayı CAS'a açtığı 45 milyon euroluk tazminat talebindeki zarar miktarını baz alarak "Bir F.Bahçe genel kurul üyesi olarak sorumluluklarından dolayı Aziz Yıldırım ve yönetimi 135 milyon euroyu kulübün kasasına koymak zorundadır" çıkışı yapacak.

BAŞKAN ADAYLIĞINA YEŞİL IŞIK
CAS kararından bu yana kurmaylarıyla birlikte üzerinde yoğun çalışmalar yürüttüğü basın toplantısında Aydınlar'ın başkanlık için de yeşil ışık yakması bekleniyor. Bugüne kadar başkanlıkla ilgili sürekli "yokum" diyen Aydınlar'ın, bu defa "Yokum diyemem. Ama şimdilik varım da diyemem. Camiadan böyle bir talep ihtiyaç olursa bunu da önümüzdeki bir hafta on gün sonra değerlendirir kararını veririz" diyerek ilk kez başkanlık konusunda sinyal vereceği öğrenildi.

F.Bahçe asbaşkanları Nihat Özdemir ve Ali Koç'un imzalarını taşıyan taahutnamelerden, kulüplerin 58. madde ile ilgili imzaladıkları belgeye, UEFA'nın talimat değişikliği ile ilgili şahsına verdiği taahütnameden, UEFA'dan talep edilen isteklere, yine voleybol şubesiyle ilgili yazışma ve ödemelere bir çok konuyu belgeleriyle açıklayacak olan Aydınlar'ın bu basın toplantısının uzun süre gündemde kalması bekleniyor.