AKP Samsun Milletvekili Tülay Bakır isyanlarda

Komisyona hiçbirşey bilmeden geldiklerini söyleyerek özeleştiri yapan Tülay Bakır'ın isyanı

AKP’li Bakır, “Hiçbir şey bilmeden komisyona geliyoruz. Muhalefetin her dediği yanlış bizim her dediğimiz doğru mu?” diye isyan etti

7 Mart’ta İçtüzük Uzlaşma Komisyonu’na görüş sunmak isteyen Çevre Komisyonu toplantısında AKP Samsun Milletvekili Tülay Bakır’dan tartışılacak, dikkat çeken bir çıkış geldi. Bakır komisyon toplantısında şu açıklamaları yaptı:

Komisyon olmasa

“Bir yasa geliyor tabii, ‘İşte burada bir şey var, size bilgi gönderilmiş’ deniliyor, ama bunları çok bilmiyorsunuz. Onun içinGenel Kurul’a gelmeden önce, aslında bize ilgili komisyonun başkanı olsun, diğerleri olsun bilgi vermesi lazım. Yani gerçekten hiçbir şeyi bilmeden geliyoruz.”

Hepsi yanlış mı?

“ Hep şunu gördüm. Muhalefetin her dediği mi yanlış? İktidarın her dediği mi doğru? Ya da muhalefetin her dediği doğru mu? Bunu biz anlayamıyoruz. Gerçekten, ben ne doğrudur, ne yanlıştır bunu anlayabilecek durumda değilim. Hukukçu da olmadığım için bazı şeylerde zorlanıyorum. Halbuki, ben o kanunlarda aktif rol almak istiyorum.”


Elini kaldır indir

“Muhalefetteki arkadaşlar şunu söyleyebilirler: ‘Zaten yasalar sizin istediğiniz gibi çıkıyor.’ Ama o yasalarda iktidar milletvekili olarak hiçbir rolüm yok, sadece elimi kaldırmaktan başka. Böyle olmamalı, benim de içinde aktif görevim olmalı... Ben, bugün bu halinden memnun değilim.”